Zümrüt, kocası Murat onu ve iki çocuğunu bir kadın uğruna bırakıp gittiğinde bir yıl boyunca odasından çıkmadan ağlar. Onu en çok ağlatan şey kocasına olan sevgisi değil bunu etrafa nasıl anlatacağıdır. Ozan’ı Elif’ten daha çok sevmektedir. Ozan bir başkadır.
Ozan uygulaması için yatırımcı bulup başarıdan başarıya koşarken Zümrüt de zenginleşir de zenginleşir. Fakat para bir andan sonra anlamını yitirir. Zümrüt mahallesini çok özlemiştir. Leyla’ nın annesi Menekşe ile ebedi rekabet içindedir. Bu rekabet taa çocukluğa dayanmaktadır.